Technologia podłóg wodoodpornych

Najważniejsze cechy techniczne desek podłogowych hüma.

Wymiary:

1203x143x14mm

huema-przekroj

Materiał:

Do produkcji desek parkietowych używane jest drewno pozyskiwane z europejskiego dębu, z lasów o zrównoważonej gospodarce.

Jest to materiał twardy, wytrzymały, charakteryzujący się atrakcyjnym wyglądem i ponadczasową estetyką i elegancją.

Trzywarstwowy parkiet dębowy połączony jest z uszczelką wodoodporną wykonaną z termoplastycznego elastomeru. Górna warstwa okładziny wykonana jest z pojedynczego pasa drewna o grubości 3,5mm.

Technologia podłóg wodoodpornych

Wykończenie powierzchni:

Dzięki specjalnie dobranej formule udało się uzyskać doskonale zabezpieczoną powierzchnię. Użyto połączenia elastycznego poliuretanu PU o wysokiej odporności na ścieranie nanoszonego na gorąco oraz twardego akrylanu odpornego na uszkodzenia zawierającego filtr UV.

Efekt działania środka jest niezwykle skuteczny i to nawet przy cienkich warstwach.

Pozwoliło to na zachowanie naturalnych właściwości drewna, jego niepowtarzanej faktury i wrażeń jakie daje pod dotykiem.

Design:

Nowatorski sposób produkcji pozwala na uzyskanie dowolnego koloru połączeń między deskami. Daje to dużą różnorodność i swobodę podczas projektowania pomieszczeń i pozwala na uzyskanie niepodrabianych efektów.

Technika kładzenia:

Opatentowany sposób łączenia desek pozwala na pionowe ich układanie, zgodnie z zasadą zamka i klucza. Nie występują przy tym problemy z dopasowaniem jednocześnie krótszych i dłuższych boków deski.

Uszczelka wargowa o grubości 1,5mm skutecznie chroni przed przenikaniem wody.

huema-zatrzask

Zrównoważony rozwój:

Innowacyjna technologia pozwala zastąpić dominujące do tej pory nieorganiczne i petrochemiczne pokrycia i wprowadzić w to miejsce drewno, naturalne i pozyskiwane z lasów o zrównoważonym rozwoju.