Sauna parowa na wyciągnięcie ręki

Dopieszczanie lokatorów – SPA w apartamentowcach

Duże miasta w naszym kraju usiane są coraz to nowymi apartamentowcami. Kuszą klienta już nie ceną – bo ta w przypadku nabywców z wyższej półki niekoniecznie będzie decydującym elementem – ale prestiżową lokalizacją, elegancją i stylem nie tylko w wykończeniu mieszkanie ale i w bryle budynku, a także usługami dodatkowymi. Wraca chociażby jeszcze niedawno praktycznie niespotykany konsjerż, którego wcześniej kojarzyć mogliśmy tylko z wysokiej klasy hotelami, w dodatku najczęściej zagranicznymi.

Spotykane coraz powszechniej, i wcale nie ograniczone do apartamentowców klasy lux, są pomieszczenia przeznaczone do wypoczynku, szczególnie aktywnego. Fitness cluba, siłownia, SPA, są są niczym niezwykłym, w końcu mieszkańcy często przyzwyczajeni są do takiego spędzania czasu i chcą mieć konieczną ku temu infrastrukturę na wyciągnięcie ręki. Jakże przecież przyjemnie bez konieczności dojazdu do siłowni zmęczyć się na niej po ciężkim dniu pracy albo odwrotnie – zacząć dzień od treningu o świcie.

Sauna parowa na wyciągnięcie ręki

Sauna parowa na wyciągnięcie ręki

Jeszcze większą popularnością cieszą się w apartamentowcach pomieszczenia SPA. Sauny i łaźnie nie są bowiem tak powszechnie spotykane i najczęściej chęć skorzystania z nich wiąże się z koniecznością wyprawy do najbliższego czterogwiazdkowego hotelu. A mieć je na podorędziu to prawdziwe dobrodziejstwo – tak dla ciała, jak dla ducha. Dla kondycji fizycznej i psychicznego odpoczynku. A także dla urody, o czym wie każda pani korzystająca z łaźni parowej i wzmacniająca z jej udziałem działanie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych.

Jest to też doskonały kompromis między bliskością i łatwością zażywania przyjemności z sauny i łaźni a kosztem jej posiadania we własnym mieszkaniu.

W apartamentowcach takie strefy wspólne odgrywają też ważną rolę integracyjną, niwelując w dużym stopniu typową dla tych budynków anonimowość i bezosobowość sąsiadów.

Trend zwiększający dostępność pomieszczeń rekreacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem saun i łaźni parowych tworzących prywatne SPA dla mieszkańców widzimy na bieżąco, dzięki kierowanym do nas zapytaniom ofertowym związanym z projektowaniem i wykonaniem tychże.

To dobry prognostyk, pokazujący, że coraz bardziej liczy się dla nas nie tylko to gdzie mieszkamy i żyjemy, ale też jak to robimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *